فایل تحقیق درباره اصلاح نژاد دام

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 7 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

اصلاح نژاد دام

اصلاح دام علمی است که در جهت بالا بردن ظرفیت ژنتیکی دامها کار می کند و کیفیت تولید دامها را با نیاز جامعه در زمان حال و آینده تطبیق می دهد.

علم اصلاح نژاد دام بدون فراهم آوردن زمینهء کافی از نظر بهداشت ، تغذیه و مدیریت عملاٌ بدون استفاده است.

ظرفیت تولید دام از دو چیز تشکیل شده است 1- وجود ژن لازم برای تولید در دام 2- محیط مناسب

در اصلاح دام ما سعی در تهیه ترکیبی از ژنها داریم که میزان تولید را بالا ببرد در این رابطه احتیاج به غذای خوب برای دام داریم .لذا در درجه اول برای اصلاح دام باید محیط فراهم شود ودر این محیط مناسب کار روی ژن برای تولید بیشتر انجام می گیرد.

برای بالا بردن ظرفیت تولید در اصلاح دام باید با موارد زیر اشنا شویم.

1- ژنتیک : در این رابطه ترکیبی از ژنهای بدن دام را بدانیم . ژنهای نامطلوب را حذف و ژنهای مطلوب را در دام بالا ببریم .

2- آمار : که حتی از علم ژنتیک هم مهمتر است . بررسی ما بر روی چندین جفت ژن است و روی تک تک افراد نمی باشد که با قوانین آماری سروکار داریم بنابراین دانستن علم آمار ضروری می باشد.مطالب دیگر:
🔗مقاله درباره مبانی و مفاهیم كفر در دیوان حافظ🔗لایه باز فست فود🔗تصویر لایه باز کودک شاد🔗تصاویر غذا ایرانی🔗لوگو -mockup🔗لایه باز استند هتل اسپیناس🔗53 عدد لوگو لایه باز PSD🔗تقویم PSD لایه باز🔗پوستر لایه باز اصفهان🔗پوستر لایه باز شیراز🔗پوستر لایه باز تهران🔗پوستر لایه باز یزد🔗پوستر لایه باز مشهد🔗پوستر لایه باز تبریز🔗پوستر لایه باز ماسوله🔗پوستر لایه باز همدان🔗پوستر لایه باز بوشهر🔗پوستر لایه باز بندرعباس🔗پوستر لایه باز اهواز🔗تصاویر شاتر 1🔗تصاویر شاتر 2🔗تصاویر شاتر 3🔗تصاویر شاتر 4🔗تصاویر شاتر 5🔗تصاویر شاتر 6