فایل پاورپوینت درباره چالش های مهم استفاده از مکمل های مواد معدنی در تغذیه گاوهای شیری

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 45 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

مقدمه:

•مواد معدنی عناصری هستند که وجود آنها برای حیات و بیشتر فعالیت های سوخت و ساز بدن دام ضروری است .•تقریبا 60 تا 65 درصد وزن بدن یک دام را آب ، 30 تا 35 درصد را کربوهیدرات ها و پروتئین ها و چربی و 5 درصد باقی مانده را مواد معدنی و ویتامین هاتشکیل می دهند.•به طور کلی مواد معدنی مورد نیاز دام14 عدد می باشد که به دو دسته پرنیاز و کم نیاز تقسیم می شوند.•موادمعدنی پرنیاز شامل کلسیم ، فسفر ، منیزیم ، سدیم ، پتاسیم ، کلر و گوگرد است که مقدار نیاز آنها بیشتر از 100 میلی گرم در کیلوگرم جیره است. معمولا نیاز به آنها به شکل درصد بیان می شود.•مواد معدنی کم نیاز شامل آهن ، منگنز ، مس ، روی ، ید ، سلنیم و کبالت هستند که مقدار نیاز آنها کمتر از 100 میلی گرم در کیلوگرم جیره است. معمولا نیاز به آنها به شکل میلی گرم در کیلوگرم بیان می شود.•پژوهش های سال های اخیر بیان گر آن است که وجود عناصری مانند فلوئور ،کروم ، نیکل ، قلع ، وانادیم و سیلیس در جیره ضروری است . •معمولا مواد معدنی کم نیاز توسط استفاده از مکمل های مواد معدنی (Premix)که در کارخانجات مکمل سازی تولید می شود، تامین می گردد. Why mineral supplementation? •The low productivity in animals is mainly due to nutritional factors out of which more than 40% could be attributed to the mineral imbalances (Animal Health Year Book of FAO/WHO).

چالش اول : •یکی از چالش های مهم در تغذیه گاوهای شیری در ایران استفاده از یک فرمول عمومی مکمل معدنی در تغذیه گاوهای کل کشور است. این فرمول که تنها فرمول مکمل دامی مصوب سازمان دامپزشکی بوده و به نام فرمول 90 گرم فسفر معروف است ، جنبه درمانی داشته و برای مقاصد تولیدی مناسب نیست. زیرا نمی تواند نیاز تولید را برطرف نماید و به خصوص مقادیر ویتامین E و سلنیم موجود در این فرمول چندین برابر کمتر از نیاز گاوهای شیری می باشد. در صورتی که نیاز گاوها به مواد معدنی بسته به مقدار تولید، حالت فیزیولوژیکی ، نوع ماده خوراکی مصرفی ، مواد مغذی موجود در جیره و آب و هوا متفاوت خواهد بود و توصیه بر آن است که برای هر گله مکمل های معدنی خاص همان گله فرموله و مورد استفاده قرار گیرد تا بتوان نیاز های گاوها را بهتر تامین نموده و تولید را اقتصادی تر نمود.

مطالب دیگر:
گزارش کارآموزی کامپیوتر در اداره کل میراث فرهنگی وگردشگری استان گلستانبررسي آزمايشات كنترل كيفيت و تأييد خودرو (خودرو كاروان)نقش سرپرست در روابط كاربررسی و تحلیل آیین ها و باورهای مردم شهرستان خرم آباد نسبت به امامزاده هابررسی تاریخچه و معماری و بخش های مختلف مجتمع تاریخی نیاورانبررسی جایگاه دهكده های توريستي و بررسی جامع احداث دهکده توریستی مراغهبررسی معماری و بنای خانه فاطمی در شهر گرگانبررسی کاربرد و اجزای مختلف و روش اجرای قالب های مدولار در سازه های بتنیبررسی نظريات توسعه كالبدي و تحليل و بررسي بهسازي و نوسازي بافتهاي فرسوده شهر نقـدهگزارش کارآموزی در آزمايشگاه فنی و مکانيک خاک استان خراسان رضویبررسی سقف های دکوراتیو و کامپوزیتبررسي ميزان ATP در اسپرم مولدين نر ماهي كفال طلايي Mugil auratus در شرایط زمانی و دمایی وباستان شناسی صخره نگاره های محوطه های چلمبرو يازلی و قليچ كندی در استان قزوینتحقیق پیرامون سردخانه، بررسی و طراحی و انتخاب دستگاههاي مورد نياز سردخانهبررسی تأثير ژئومورفولوژي و مشكلات ناشي از پديده‎هاي ژئومورفولوژيك در توسعه‎ و تأثير توسعهبررسی و مطالعه و شناخت بافتهای تاریخی شهر کرمانبررسی معماری و بنای معبد چغازنبيل و زیگورات و صحن‌ها، ديوارها و دروازه‌هاي آنهاگزارش کارآموزی و عملیات بهره برداری در سد و نیروگاه کارون 3بررسی و طراحي پايدار كننده هاي مقاوم براي سيستم هاي قدرتبررسی و مطالعه ويژگي هاي روان شناختي و شخصيتي مؤثر در امر كارآفرينيگزارش بازديد از افيوليت هاي منطقه سوركبررسی فرآیند بهسازي زمينهاي آبرفتي با استفاده از روش تزريق سيمانگزارش كارآموزي در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان (بررسی انواع تجهیزات آزمایشگاهی)بررسی طراحی و ساخت و مدیریت پاساژ در ایرانبررسی اصول طراحی و ساخت ساختمانهای صنعتی به همراه نقشه و پلان